Windows 11

Ačkoli Microsoft slíbil, že po Windows 10 už žádné další Windows nebudou a budou se jen vylepšovat desítky, slib nesplnil a vydal jedenáctky. Vzpomeňme na slova klasika v písni: „Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní…“.
Tak jsem se je pokusil nainstalovat na můj stařičký a ne moc výkonný notebook, který od dob koupě prodělal mírný upgrade v rámci možností (paměť zvětšena ze 4 na 12GB, klasický disk vyměněn za SSD a DVD mechaniku nahradil ten klasický…).
Microsoft má na W11 poměrně přísné požadavky, ale tyto se dají obejít nástrojem Rufus.
No a povedlo se. Naštěstí jsem se trefil do doby kdy právě vyšla už celkem dobře odladěná verze 22H2 a vypadá to, že všechno funguje na „první dobrou“. Dojem celkově dobrý. Jsou přehledné a graficky mi přijdou hezčí než desítky. Na rozdíl od jiných přechodů mezi verzemi nemusíte shánět nové ovladače pro zařízení. Fungují ty z desítek…

 

2 thoughts on “Windows 11

  1. Ahoj Milane, dík za inspiraci. Na HP 450 g2 mi to taky jede. Jen jsem musel zapnout secureboot a přejít z MBR na GPT. Dost povedený, na první pohled by si člověk myslel, že je to linux.

    • jo, vypadají povedeně. Zajímavé je, že kámoš s nimi má problémy naopak na novém hardwaru. Modrá obrazovka… A desítky se mi tenkrát na ten notebook podařilo bez problém rozjet asi až na počtvrté. Návrat k sedmičkám a zase zpět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *